ATSAUKSMES

Kristīne Smuidre

Lokstenes svētnīcas apmeklētāja

"Tā bija ģimenes kopā sanākšana mammas 80 gadu jubilejas dienā. Satiekot un uzklausot Ingūnu ieguvām daudz! Sajutām, saklausījām. Tāds, vislabākajā nozīmē, "terapijas" apmeklējums - pārdomāt savu vietu lielajā senču puzurā, gada un dzīves ritumā. Inguna atrod īstos vārdus katram klātesošajam! Viss bija ļoti labi un skaisti! Paldies!"


Marija Ūdre

Krustmāte krustabās

"Ļoti skaista vieta ar savu enerģiju, kas dod iespēju sajust latviešu senču spēku."

Inese Rancāne-Beinaroviča

Kopīgās dainošanas dalībniece

"Vieta, kas aicina ar savu gaismu un vērtībām. Vieta, kur atgriezties, lai atklātu sevi, dalītos cilvēcībā un zinātībā ar līdzīgi domājošiem. Vieta, kur augt. Vieta, kur izzināt latvietiskās dzīves ziņas vērtības zīmēs, materiālos, audeklos, grāmatās, formās, priekšmetos - itin viss elpo pagātnes, tagadnes un nākotnes vijumā. Svētnīca jau tagad ir pilnīga. PalDies par šo vietu!"


Sandra Karabeško

Kopīgās dainošanas dalībniece

"Ļoti cienu cilvēkus, kas ceļ gaismā latvju folkloru un citas garamantas, kas ugunī nedeg, bet nākotnē tās saglabājas tikai, nododot caur cilvēkiem no senčiem saņemto pieredzi un zināšanas nākamajām paaudzēm. LAI SVĒTĪBA VIETAI UN CILVĒKIEM, KAS TUR DARBOJAS!"

Kariana Freimane

Svētnīcas notikumu apmeklētāja

"2023. gada pavasarī es ieraudzīju salu uz kuras netiku, bet labi padomāju, ka es tikšu tur. Nemaz nezināju, ka ar plostu jābrauc vai kas tur notiek... Un tad nepilna pusgada laikā mani uzaicināja uz pasākumu, kas izrādās tieši Lokstenes svētnīcā uz tās pašas salas! BET šai noslēpumainai salai ir viens īpašs talismans - bez kura šai vietai nebūtu dvēselītes - Inguna. Nevis vieta izdaiļo cilvēku, bet cilvēks vietu! Tu esi Svētnīca! Paldies!"

Ainis Mičulis

Emīlijas tētis, krustabu dalībnieki

"Nokļūstot svētnīcā pazūd uztraukums. Ir laba miera sajūta. Patika viss, kā ir iekārtots. Krustabas noritēja sirsnīgi un svinīgi."

Jausma Barone

Ūsiņu svētku dalībniece

"Lokstenes svētnīca, Dieva svētīta, saules apmirdzēta, Daugavas ūdeņu apskalota, pavasara košā zaļuma izrotāta. Ar smaidu un apskāvienu tika sagaidīts katrs viesis. Arī no Japānas un Kanādas. Ūsiņdiena tika svinēta ar dziedāšanu, tradīcīju ritināšanu un nobeigumā ar pantāga gatavošanu uz ugunskura. Paldies tradīciju nesējiem!" 

Anda Balgalve

Gadskārtu svētku apmeklētāja

"Biju šeit pirmo reizi un braukšu atkal. Man ir ļoti tuva latviešu pasaules izpratne un svētku svinēšanas veids. To es izjūtu kā savējo."

Ilona Plociņa

Objekta apsardzes vadītāja

"Es nolēmu pievienoties dievturiem, jo vēlējos iegūt domubiedrus, ar kuriem kopā izzināt latviešu tautas tradīcijas un svinēt latviešu gadskārtu svētkus. Es vēlos nodot zināšanas nākamajām paaudzēm.

Šī iespēja palīdz man sajust saikni ar senčiem, dabu, dzimto zemi, apzināties latvisko identitāti. Vasarā došos ar ģimeni svētceļojumā uz Loksteni!"

Eva Zeipe-Mača

Klintaines pagasta pārvaldes vadītāja

"Liels paldies par fantastisku ceļojumu laikā, matērijā un garīgajās senču vērtībās!"

Antra un Dzintars Baloži

Trīs bērnu vecāki

Lokstenes svētnīcu Krustabām izvēlējāmies, jo esam bijuši ar to saistīti jau kopš tās idejas tapšanas brīža. Tāpēc mums tas bija tikai likumsakarīgi, ka arī savam bērniņam viņa pirmos, lielos mūža godus izlēmām svinēt tieši Lokstenes svētnīcā. Mēs esam latvieši, Latvijas patrioti, saimnieki savā zemē - iespēja svinēt svētkus šādā skaistā, sakoptā, latviskā vietā mums sniedz patiesu prieku un gandarījumu, stiprina mūsu tradīcijas, mūsu saikni ar Dievu, dievišķo pasauli, ar mūsu senčiem, dod pārliecību par latviskās dzīvesziņas skaistumu un viedumu. Šovasar esam iecerējuši svētnīcā svinēt Krustabu godus mūsu ģimenes jaunākajām atvasītēm. Lokstenes svētnīca ir mūsu ģimenei ļoti mīļa un tuva vieta, tāpēc noteikti tajā svinēsim svētkus arī turpmāk!

.


Ja esi Lokstenes svētnīcu apmeklējis, lūdzu atstāj savu atsauksmi